This page is best viewed in landscape mode
JellyLoop Memorial Day Tournament 2019
Schedules
Click on the following menu to display individual Division Schedules
Memorial - Mite B East
# | Home | vs | Away | Date | Time | Rink | Winner | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | ||||||||
1 | Spyder Selects | vs | Hampton Roads Whalers | Sat 5/25 | 9:30 AM | 2 | hampton roads whalers | 21-3 |
2 | Reston Raiders #1/Moher | vs | Ashburn PP Selects | Sat 5/25 | 9:30 AM | 2 | ashburn pp selects | 18-3 |
3 | DC Selects #1 | vs | Mid Atlantic Selects | Sat 5/25 | 10:30 AM | 2 | DC Selects #1 | 16-6 |
Round 2 | ||||||||
4 | Spyder Selects | vs | Ashburn PP Selects | Sat 5/25 | 2:50 PM | 2 | Ashburn PP Selects | 24-2 |
5 | Hampton Roads Whalers | vs | Mid Atlantic Selects | Sat 5/25 | 2:50 PM | 2 | Hampton Roads Whalers | 20-11 |
6 | Reston Raiders #1/Moher | vs | DC Selects #1 | Sat 5/25 | 4:00 PM | 2 | DC Selects #1 | 19-6 |
Round 3 | ||||||||
7 | Spyder Selects | vs | Mid Atlantic Selects | Sun 5/26 | 6:00 AM | 2 | Mid Atlantic Selects | 22-6 |
8 | Ashburn PP Selects | vs | DC Selects #1 | Sun 5/26 | 6:00 AM | 2 | Ashburn PP Selects | 9-7 |
9 | Hampton Roads Whalers | vs | Reston Raiders #1/Moher | Sun 5/26 | 7:00 AM | 2 | Hampton Roads Whalers | 15-7 |
Playoffs | ||||||||
P1 | 1st Place East Ashburn | vs | 1st Place West Delco Phantoms | Sun 5/26 | 11:20 AM | 2 | Delco Phantoms | 17-5 |
P2 | 2nd Place West Dark Magic | vs | 2nd Place East Hampton Rhoads Whalers | Sun 5/26 | 11:20 AM | 2 | Hampton Rhoads Whalers | 7-5 |
P3 | 3rd Place East DC Selects #1 | vs | 3rd Place West MD Machine | Sun 5/26 | 12:30 PM | 2 | MD Machine | 6-5 |
P4 | 4th Place West DC Selects #2 | vs | 4th Place East MAS | Sun 5/26 | 12:30 PM | 2 | East MAS | 15-4 |
P5 | 5th Place East Reston Raiders #1 | vs | 5th Place West Bowie | Sun 5/26 | 1:30 PM | 2 | Reston Raiders | 9-6 |
P6 | 6th Place West Raiders #2 | vs | 6th Place East Spyder Selects | Sun 5/26 | 1:30 PM | 2 | West Raiders | 27-8 |
. | ||||||||
Revised: | 5/9/19 | 11:30 AM | ||||||
Teams Entered | ||||||||
Ashburn PP Selects | ||||||||
DC Selects #1 | ||||||||
Hampton Roads Whalers | ||||||||
Mid Atlantic Selects | ||||||||
Reston Raiders #1/Moher | ||||||||
Spyder Selects |